خانه / غذای رژیمی / طرز تهیه کاپوناتا با طعم بادمجان – غذای رژیمی

طرز تهیه کاپوناتا با طعم بادمجان – غذای رژیمی


آشپزی آسان: کاپوناتا یک نوع غذای محلی در سیسیل (ایتالیا) است که معمولا از کباب کردن مخلوطی از گیاهان به همراه بادمجان تهیه شده و با انواع سس های مخصوص و ترش مزه سرو می شود.
به گزارش آشپزی آسان: امروز قصد داریم نوع خاصی از این غذا را آموزش دهیم که هم می تواند به عنوان دسر و غذای فرعی و هم به عنوان غذای اصلی مورد استفاده قرار گیرد. در ادامه با ما همراه باشید…

طرز تهیه:

1- به منظور آماده سازی بادمجان برای طبخ آنها را خرد کرده سپس نمک زده و در یک کاسه متوسط قرار دهید و به مدت یک ساعت به حال خود رها کنید. پس از یک ساعت بادمجان ها را با آب سرد آبکش نمایید.
2- دو قاشق غذاخوری روغن زیتون را در تابه ای با حرارت متوسط گرم کنید سپس پیاز و کرفس را به آن اضافه کنید. سپس به میزان لازم نمک به این مخلوط اضافه کرده و کمی قبل از طلایی و نرم شدن پیازها (حدود 5 دقیقه) سیر موجود را داخل تابه بریزید. سپس یک الی دو دقیقه دیگر حرارت را نگه داشته و آنگاه آن را قطع کنید.
3- تابه را با یک حوله کاغذی تمیز کرده سپس حرارت را بالا برده و باقی مانده روغن زیتون را اضافه کنید و اجازه دهید روغن تا زمانی که دود نکرده گرم شود. زمانی که از داغ بودن روغن مطمئن شدید قطعات بادمجان را با احتیاط وارد تابه کنید و برای 5 الی 6 دقیقه به هم بزنید و سرخ کنید.
4- حالا که بادمجان فرم اصلی خود را به دست آورده زمان اضافه کردن پیاز، کرفس، گوجه فرنگی، زیتون های سبز خردشده، کاج دانه و تکه های فلفل قرمز است. پس از اینها شکر، سرکه و رب گوجه فرنگی را نیز اضافه کنید و مواد را به مدت 8 دقیقه با حرارت متوسط طبخ نمایید.
5- پس از 8 دقیقه حرارت را قطع کنید و مواد را جهت سرو به یک ظرف دیگر انتقال دهید و منتظر باشید تا خود به دمای اتاق برسد.

نکته:

کاپوناتای آماده شده به دلیل وجود موادی مثل روغن زیتون و سرکه تا 5 روز در یخچال قابل نگهداری است. لذت ببرید.

برای مطالب بیشتر با ما همراه باشید : آشپزی آسان

مطلب پیشنهادی

خوراکی خوش طعم و صددرصد رژیمی – غذای رژیمی

مواد لازم برای 6 نفر : 1/5 کیلو سیب زمینی 3  بوته تره فرنگی خرد …