خانه / غذای رژیمی / طرز تهیه کالزون اروپایی – غذای رژیمی

طرز تهیه کالزون اروپایی – غذای رژیمی

آشپزی آسان: غذای خوشمزه با ظاهری بسیار دلپذیر و دل فریب و مناسب مهمانان گیاه خوار شما. این غذا، جلوه ای متفاوت به میز شما می دهد.
یک غذای بسیار متفاوت برای همه افراد، چه کسانی که از طرفداران رژیم های گیاهخواری هستند و چه کسانی که گیاهخوار نیستند. با این مقدار مواد می توانید برای 4 نفر این غذای خوشمزه را در مدت 50 دقیقه درست کنید.
به گزارش آشپزی آسان: اگر آویشن تازه ندارید از 1 قاشق چای خوری پودر آویشن استفاده کنید.
آردی که شما از سوپر مارکت تهیه می کنید برحسب میزان ریز بودن و درجه آسیاب شدن به سه طبقه تقسیم می شود. آرد یک صفر که نسبتا دانه درشت و زبر است و روی بسته آن علامت 0 مشخص شده است، آرد دو صفر کمی نرم تر است و با علامت 00 مشخص می شود و آرد سه صفر که کامل نرم است و علامت000 روی بسته آن دیده می شود و معمولا برای شیرینی پزی استفاده می شود.

طرز تهیه :


1. فر را با دمای 260 درجه سانتی گراد روشن می کنیم تا گرم شود.
2. روغن زیتون را در یک قابلمه مناسب می ریزیم و آن را روی حرارت متوسط می گذاریم تا گرم شود. قارچ را خرد می کنیم و آن را درون روغن زیتون می ریزیم و تفت می دهیم.
3.آویشن و سیر را اضافه می کنیم. آن قدر تفت می دهیم تا قارچ ها نرم شوند. سپس کره را اضافه کرده و می گذاریم تا ذوب شود. پس از آن با نمک و فلفل سیاه آن را مزه دار می کنیم.
4. اسفناج را نیز اضافه کرده و تفت می دهیم تا نرم شود.
5.سس گوجه فرنگی را به مواد اضافه کرده و کامل مخلوط می کنیم و اجازه می دهیم مخلوط به غلظت مناسب برسد سپس از روی شعله برمی داریم. اجازه می دهیم مخلوط سرد شود تا وقتی وسط خمیر قرار دادیم آن را سوراخ نکند.
6.خمیر پیتزا را به 4 بخش مساوی تقسیم می کنیم. روی یک سطح صاف و تمیز، خمیرها را با وردنه به شکل دایره صاف می کنیم به طوری که ضخامت خمیر 3 میلی متر شود.
7.مخلوط اسفناج و قارچ سرد شده را روی یک نیمه دایره ها بیشتر به سمت خط وسط خمیرهای پهن شده می ریزیم و کمی پنیر روی آن ها می ریزیم، سپس نیمه دیگر خمیر را روی مواد کشیده و لبه ها را با چنگال یا با دست بهم وصل می کنیم.
8.پیراشکی ها را روی سینی فر که کف آن را چرب کرده و کاغذ روغنی انداخته ایم می چینیم و به مدت 10 تا 15 دقیقه روی طبقه وسط فر داغ می گذاریم تا روی آن طلائی رنگ شود. سپس آن را از فرخارج کنید و سریع سرو نمایید.

برای مطالب بیشتر با ما همراه باشید : آشپزی آسان

مطلب پیشنهادی

خوراکی خوش طعم و صددرصد رژیمی – غذای رژیمی

مواد لازم برای 6 نفر : 1/5 کیلو سیب زمینی 3  بوته تره فرنگی خرد …