خانه / غذای رژیمی / طرز تهیه مارچوبه – غذای رژیمی

طرز تهیه مارچوبه – غذای رژیمی


آشپزی آسان: قصد داریم در این مطلب به آموزش یکی از غذاهای سالم و گیاهی بپردازیم که در بعضی رستوران ها به عنوان غذای فرعی (side dish) سرو میشه، این غذا مارچوبه نام داره که شاید حتی به گوش خیلی از شماها نخورده باشه اما از اون دسته گیاهان ترد، خوشپخت و فوق العاده است که به راحتی و خیلی سریع هم آماده میشه، با ما در ادامه همراه باشید…

طرز تهیه

به گزارش آشپزی آسان: مارچوبه ها را با آب ولرم شسته، سفیدی های زائد انتهای آنها را جدا کنید و سپس آنها را با برش هایی مورب به صورت قطعاتی 5 تا 7 سانتی در آورید.
یک ماهیتابه بزرگ را تا نیمه پر از آب کنید و اجازه دهید گرم شود، کمی قبل از به جوش آمدن آب مارچوبه ها را اضافه کنید و حرارت را تا حدی کاهش دهید. پس از حدود یک دقیقه که مارچوبه ها حالت نرم تری به خود گرفتند آب ماهیتابه را خالی کرده و به مارچوبه ها روغن زیتون، پنیر پارمسان رنده شده و آبلیمو را اضافه کنید. در صورت دلخواه میتوانید در این مرحله از نمک و فلفل هم بنا به ذائقه خودتان استفاده کنید.
مارچوبه آماده است، سعی کنید این غذا را گرم و یا حداقل در دمای اتاق (25 درجه سلسیوس) سرو کنید و توجه داشته باشید که تازگی مواد اولیه به خوشمزه تر شدن محصول نهایی کمک شایان توجهی میکند.

برای مطالب بیشتر با ما همراه باشید : آشپزی آسان

مطلب پیشنهادی

خوراکی خوش طعم و صددرصد رژیمی – غذای رژیمی

مواد لازم برای 6 نفر : 1/5 کیلو سیب زمینی 3  بوته تره فرنگی خرد …