خانه / غذای رژیمی / طرز تهیه تارت بادنجان و سیر – غذای رژیمی

طرز تهیه تارت بادنجان و سیر – غذای رژیمی

آشپزی آسان: روش تهیه:


1. کره سرد، آرد، نمک و فلفل، آویشن و پودرسیر را درون غذاساز ریخته و کاملا مخلوط کنید تا به شکل خرده شن در بیاید. سپس آب سرد را اضافه کنید تا خمیر درست شود و به دست نچسبد. خمیر را درون یخچال یک ساعت استراحت دهید و سپس درون قالب های تارت کوچک باز کنید و حالت دهید.
به گزارش آشپزی آسان: 2. خمیر را درون فر 180 درجه سانتی گراد به مدت 20 دقیقه بپزید. از قالب خارج نکنید تا کاملا خنک شود؛ بعد از خنک شدن از قالب خارج کنید و با مواد پرکننده پر کنید.
3. بادنجان ها را حلقه حلقه کنید و به آنها کمی نمک بزنید، کنار بگذارید تا بادنجان آب بیندازد؛ سپس به وسیله دستمال بادنجان ها را خشک کنید. 5 قاشق روغن درون سینی فر بریزید. بادنجان ها را به روغن آغشته کنید و درون فر قرار دهید تا در مدت 40 دقیقه با حرارت 160 درجه سانتی گراد طلایی رنگ شود.
4. در تابه ای سیر و نعنا را همراه یک قاشق روغن تفت دهید. سپس بادنجان ها را نیز اضافه کنید و روی آن را آب جوش بریزید و بگذارید تا بادنجان ها بپزند و مزه دار شوند. وقتی آب آنها کاملا کشیده شد، کشک را اضافه کنید و مجددا 15 دقیقه آنها را بپزید. در آخر پیاز سرخ شده را نیز اضافه کنید و مواد آماده شده را درون تارت ها بریزید و به دلخواه تزیین کنید.
5. به این نکته توجه کنید که آب به اندازه ای به بادنجان اضافه کنید که باعث شلی آن نشود و فقط بادنجان ها نرم شوند. در انتها روی حرارت مرتب هم بزنید تا حالت غلیظ و کشدار پیدا کند.

برای مطالب بیشتر با ما همراه باشید : آشپزی آسان

مطلب پیشنهادی

خوراکی خوش طعم و صددرصد رژیمی – غذای رژیمی

مواد لازم برای 6 نفر : 1/5 کیلو سیب زمینی 3  بوته تره فرنگی خرد …