خانه / غذای رژیمی / سوپ خربزه | طرز تهیه سوپ خربزه و زنجبیل – غذای رژیمی

سوپ خربزه | طرز تهیه سوپ خربزه و زنجبیل – غذای رژیمی

آشپزی آسان: به گزارش آشپزی آسان: مواد لازم برای تهیه سوپ خربزه و زنجبیل

نعنای خشک شده نیم قاشق غذاخوری

دوغ نصف پیمانه

عرق زنجبیل بیست و یک قاشق غذاخوری

نمک به اندازه نیاز

آبلیمو دو قاشق غذاخوری

خربزه شیرین دو کیلو و دویست گرم

طرز تهیه سوپ خربزه و زنجبیل

برای تهیه این غذا باید خربزه هایی را انتخاب کنید که بخوبی رسیده و شیرین و آبدار باشند. اگر حرفه ای باشید از بوی خربزه می توانید تشخیص دهید که چقدر رسیده و شیرین است. اگر خربزه شما شیرین نباشد، سوپ بی مزه می شود. از گرمک یا طالبی هم می توانید استفاده کنید زیرا همه آنها منبع مناسبی از پتاسیم و ویتامینA هستند.

خربزه را به شکل قطعات مثلثی شکل کوچک خرد کنید و پوست آن را نیز جدا کنید. آنها را داخل مخلوط کن بریزید و آنقدر هم بزنید تا بخوبی نرم شوند. سپس آن را به ظرفی منتقل کنید و آبلیمو، نمک، دوغ و عرق زنجبیل را به آن اضافه کنید. آن را بچشید و اگر دوست داشتید می توانید عرق زنجبیل بیشتری به آن اضافه کنید.

مقدار کمی خربزه را به قطعات کوچک خرد کنید و در ظرف جداگانه ای نگه دارید. این ظرف را به همراه مخلوطی را که آماده کرده بودید، حداقل یک ساعت در یخچال بگذارید.
پس از گذشت یک ساعت خربزه های خرد شده را با نعنا خشک و آبلیمو مخلوط کنید و داخل مخلوطی که آماده کرده بودید، بریزید. سوپ شما آماده است.

ارزش غذایی سوپ خربزه و زنجبیل :

زنجبیل می تواند باعث جلوگیری از تهوع بخصوص پس از عمل جراحی یا شیمی درمانی شود.

اگر به بیماری مسافرت دچار هستید، مصرف این سوپ قبل از مسافرت می تواند از ایجاد حالت تهوع در شما جلوگیری کند. از دیگر خواص زنجبیل می توان به اثر آنتی اکسیدانی، ضدسرفه، ادرارآور، کاهش اسپاسم عضلانی و تحریک هضم غذا اشاره کرد.

علاوه بر آن در همین ۱۰۰ گرم خربزه، یک گرم فیبر، ۱۲ میلی گرم کلسیم، ۱۷ میلی گرم فسفر، ۲۳۸ میلی گرم پتاسیم و ۱۲۵۰ میلی گرم پیش ساز ویتامینA و ۳۱ کیلوکالری انرژی وجود دارد.
مصرف خربزه در پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی و بیماری های چشمی موثر است. به علاوه خنک بودن این سوپ می تواند راهی برای فرار از گرمای تابستانی باشد.

توجه داشته باشید که مصرف زنجبیل در افراد دچار زخم معده یا زخم دوازدهه و یا همزمان با مصرف داروهای ضدانعقاد ممنوع است.

مصرف خربزه بتعث شادابی پوست و سلامت لثه ها می شود که به علت ویتامینC موجود در آن می باشد. هر صد گرم خربزه هشت گرم کربوهیدرات دارد که بیشتر آن از نوع گلوکز و فروکتوز است.

بنابراین مصرف زیاد از حد آن برای بیماران مبتلا دیابتی خوب نیست.

برای مطالب بیشتر با ما همراه باشید : آشپزی آسان

مطلب پیشنهادی

خوراکی خوش طعم و صددرصد رژیمی – غذای رژیمی

مواد لازم برای 6 نفر : 1/5 کیلو سیب زمینی 3  بوته تره فرنگی خرد …