خانه / غذای رژیمی / روزه داران این میوه ها را بیشتر بخورند – غذای رژیمی

روزه داران این میوه ها را بیشتر بخورند – غذای رژیمی

آشپزی آسان: **در ماه رمضان هایی که با تابستان مصادف می شوند، فرصت زیادی برای خوردن مواد ضروری مانند میوه ها نداریم اما در واقع با حذف غذاهای ضروری از جمله میوه ها، به بدن خود آسیب هایی جدی وارد می کنیم.
چرا باید در ماه رمضان بیشتر میوه بخوریم؟**

روزه داران این میوه ها را بیشتر بخورند

,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه,[categoriy]

آشپزی آسان: روزه داران این میوه ها را بیشتر بخورند


به گزارش آشپزی آسان: **یکی از مهم ترین عللی که باید در ماه رمضان بیش از مواقع دیگر میوه مصرف کنیم کم آبی است. کم آبی بدن که در نتیجه ی عادات نادرست غذایی و تشنگی طولانی مدت در طول ماه رمضان اتفاق می افتد، با مصرف میوه ها به خوبی رفع می شود.
کم آبی بدن، عوارضی همچون خشکی پوست، یبوست و مشکلات کلیوی را نیز در پی دارد و بدن نیاز به آبرسانی بیشتر دارد.
از سوی دیگر، به علت حذف وعده های غذایی و تحت تاثیرقرار گرفتن سیستم گوارشی، ممکن است در طول ماه رمضان نتوانید ویتامین های مورد نیاز بدن تان را دریافت کنید. **
**مصرف روزانه ی میوه های ضروری برای بدن، می تواند به رفع همه ی این مشکلات در ماه رمضان کمک کند. اما باید چه میوه هایی را انتخاب کنیم که هم دچار اضافه وزن نشویم و هم مواد مورد نیاز را به بدن مان برسانیم؟
ما پرخاصیت ترین میوه های تابستانی را برای ماه رمضان به شما معرفی می کنیم…. **

زردآلو

,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه,[categoriy]


زردآلو یکی از میوه های شیرین و محبوبی است که سرشار از آنتی اکسیدان هاست و به طراوت و درخشندگی پوست تان در ماه رمضان کمک می کند.
علاوه بر این، زردآلو ملینی قوی است که یبوست را از بین می برد. زردآلو کم خونی را هم درمان می کند و احساس ضعف و بی حالی در ماه رمضان را کاهش می دهد.

خیار

,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه,[categoriy]


خیار، یکی از پرآب ترین و کم کالری ترین میوه هاست. خیار باعث افزایش ادرار می شود و کلیه را بهبود می بخشد. عطش تشنگی را نیز از بین می برد.
خیار آهن فراوانی نیز دارد و به رفع کم خونی در ماه رمضان کمک می کند.

• گلابی

,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه,[categoriy]


گلابی میوه ای زودهضم و مناسب برای ماه رمضان است. گلابی سرشار از فیبر است و یبوست را رفع می کند. این میوه ی پرآب، فشارخون را کاهش می دهد و جذب کلسیم را بیشتر می کند.
گلابی ادرارآور نیز هست و موجب بهبود کلیه می شود.

• هندوانه

,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه,[categoriy]


هندوانه یکی از محبوب ترین میوه ها در ماه رمضان است. هندوانه عطش تشنگی را رفع می کند، ادرار آور است و به عملکرد کلیه ها کمک می کند و در تولید انرژی و رفع بی حالی ماه رمضان موثر است.
هندوانه سرشار از آنتی اکسیدان هاست و به این جهت موجب بهبود خشکی پوست و باعث درخشندگی و طراوت بیشتر پوست تان می شود.

انجیر

,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه,[categoriy]


یکی از بهترین میوه ها برای تقویت سیستم گوارشی است. انجیر یبوست را از بین می برد، ادرار را بیشتر می کند و از افت قندخون پیشگیری می کند.
انجیر در حفظ قوای جنسی در ماه رمضان نیز موثر است. اگر نگران اضافه وزن در ماه رمضان هستید، بهتر است از مصرف بیش از حد انجیر بپرهیزید.

هلو

,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه,[categoriy]


انواع هلو یکی از بهترین گزینه ها برای حفظ تناسب اندام و کاهش وزن در ماه رمضان هستند. هلوها شیرین اند اما کالری کمی دارند و سرشار از فیبرها هستند.
فیبرها به کاهش یبوست کمک می کنند و آنتی اکسیدان های موجود در هلوها، موجب طراوت پوست می شوند.

انگور

,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه,[categoriy]


انگور نیز یکی از میوه های خوش طعم تابستانی است که یبوست را برطرف می کند و موجب بهبود پوست می شود. انگور قند خون را به سرعت افزایش می دهد و هضم غذا را تسهیل می کند.

توجه داشته باشید که مصرف بیش از اندازه ی هر یک از میوه های تابستانی ممکن است منجر به اسهال، مشکلات گوارشی و یا اضافه وزن شود.

برای مطالب بیشتر با ما همراه باشید : آشپزی آسان

مطلب پیشنهادی

خوراکی خوش طعم و صددرصد رژیمی – غذای رژیمی

مواد لازم برای 6 نفر : 1/5 کیلو سیب زمینی 3  بوته تره فرنگی خرد …